Badania wzroku w Jeleniej Górze w walce z chorobami oczu

badania wzroku

Choroby oczy występują w Polsce stosunkowo często. Część z nich jest przekazywana genetycznie. Dlatego mają w rodzinie osoby cierpiące na znane choroby wzroku, które mogą być dziedziczne, warto wykonywać badania wzroku profilaktycznie, aby jak najwcześniej wykryć problem. Szybka diagnoza choroby w początkowym stadium pozwala na wprowadzenie odpowiedniego leczenia czy pomocy optycznych dla słabowidzących i opóźnienie lub w niektórych przypadkach nawet zatrzymanie rozwoju problemu.

Uniknij chorób oczu i zadbaj o badania ciśnienia w oku

Regularne badania wzroku są ważne nie tylko w przypadku osób, które noszą soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne, ale też są genetycznie obciążone chorobami oczu i wzroku, ale nie tylko. Są one także wskazane u osób, które każdego dnia bardzo mocno obciążają swój wzrok podczas pracy. Dotyczy to osób, które zajmują się spawaniem, pracują w hutach oraz na halach produkcyjnych, są zawodowymi kierowcami lub całe dnie spędzają przed ekranem komputera. Ich oczy mogą być bardziej wysuszone, zmęczone oraz obciążone ze względu na tryb pracy.

Postaw na profilaktyczne badania okulistyczne, aby zadbać o swój wzrok

Profilaktyka jest kluczem do posiadania dobrego wzroku przez naprawdę długie lata. Systematyczne badania wzroku pozwalają na bardzo wczesne wykrycie problemów ze wzrokiem oraz różnych chorób wzroku. Dzięki temu można w porę zacząć reagować i podawać odpowiednie leki lub zastosować dopasowane pomoce optyczne, które znacznie odciąża wzrok oraz pomogą zahamować rozwój wady wzroku lub choroby oczu. 

Rzetelne badania - badanie dna oka i ciśnienia w oku

W naszym salonie optycznym można wykonać naprawdę profesjonalne badania wzroku. Zespół optometrystów czeka, aby przeprowadzić fachowe testy i na podstawie uzyskanych wyników zdecydować, czy niezbędne jest przepisanie leków lub okularów bądź też odesłanie do lekarza okulisty w celu ułożenia dopasowanego leczenia. 

Choroby oczu leczone w naszym salonie okulistycznym

Profilaktyka badań wzroku a jaskra

Jedną z poważniejszych chorób wzroku, która dotyka wielu Polaków, a ryzyko jej wystąpienia zwiększają znacznie uwarunkowania genetyczne, jest jaskra. To choroba, w której występuje mocno podwyższone ciśnienie śródgałkowe, co spowodowane może być nadmierną ilością cieczy w oku lub problemami z jej odprowadzeniem. Aby rozpoznać jaskrę, niezbędne jest wykonanie badania ciśnienia wewnątrz oka. Aby zahamować negatywne skutki jaskry, należy stosować specjalne leki, które obniżają ciśnienie wewnątrz oka. 

Leczenie zaćmy w Jeleniej Górze

To schorzenie powiązane jest z naturalnym procesem starzenia organizmu. Z czasem widzenie jest mniej ostre, oczy mocniej łzawią i szybciej się męczą, a soczewka staje się mętna. Zaćmę diagnozuje się poprzez wykonanie badania dna oka oraz badanie z wykorzystaniem lampy szczelinowej. Jeśli zaćma będzie wcześnie wykryta, to można znacznie spowolnić jej rozwój.