Sprawdź ofertę pomocy optycznych dla słabowidzących w Jeleniej Górze

optyczne pomoce dla słabowidzących

Salon optyczny Cztery Pory Wzroku w Jeleniej Górze to miejsce, w którym warto kupić klasyczne pomoce optyczne oraz te nieco bardziej specjalistyczne modele, dopasowane do złożonych wad wzroku. Nasza oferta jest bardzo kompleksowa i szeroka. Znaleźć można w niej między innymi bardzo szeroki wybór produktów, które przeznaczone są dla osób słabowidzących.

W naszym salonie optycznym zapewniamy również pomoc w przypadku bardzo poważny zaburzeń widzenia, z którymi nie radzi sobie klasyczna optyka okularowa. Jesteśmy fachowcami z profesjonalną wiedzą w zakresie bardzo złożonych wad wzroku, dzięki czemu możemy udzielić pomocy praktycznie każdej osobie, która poszukuje dla siebie odpowiednio dopasowanych pomocy optycznych. Naszym celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów, również tych o bardzo nietypowych i złożonych potrzebach w zakresie optyki.

Profesjonalne pomoce optyczne dla słabowidzących

Wśród oferowanych przez nas pomocy optycznych, dostępne są między innymi okulary lornetowe, lupy oraz okulary lupowe, systemy aplanacyjne lub okulary z filtrem krwędziowym. Te ostatnie naprawdę dobrze sprawdzają się w przypadku retinopatii cukrzycowej, AMD lub innych centralnych uszkodzeń siatkówki. Są to produkty, które znacznie ułatwiają codzienne życie. Są przydatne podczas czytania gazet czy książek, a także oglądania telewizji. 

W jakich sytuacjach przydają się pomoce optyczne?

W niektórych przypadkach umożliwią lub znacznie ułatwią bezpieczne poruszanie się w przestrzeni miejskiej. Dobrze dopasowane pomoce optyczne na pewno poprawią Twój komfort życia, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. W naszym salonie optycznym Cztery Pory Wzroku można nabyć profesjonalne pomoce tego typu w ramach refundacji na NFZ, co znacznie obniża koszty związane z ich nabyciem.

pomoce optyczne u okulisty
pomoce optyczne

Zakres pomocy optycznej dla słabowidzących u okulisty prywatnie i na NFZ

Pomagamy również w poważniejszych zaburzeniach widzenia, z którymi nie radzi sobie klasyczna optyka okularowa. Nasze bardziej zaawansowane pomoce optyczne to między innymi okulary lornetowe, lupy oraz okulary lupowe, systemy aplanacyjne lub okulary z filtrem krwędziowym – świetnie sprawdzają się one w przypadku retinopatii cukrzycowej, AMD lub innych centralnych uszkodzeń siatkówki.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w pomoce optyczne?

Pomoce te ułatwiają czytanie gazet lub oglądanie telewizji, a także umożliwiają poruszanie się w przestrzeni miejskiej. Co więcej, możesz je u nas nabyć w ramach refundacji NFZ. Słabowzroczność może być spowodowana przez naprawdę różne czynniki. Jest to najczęściej zwyrodnienie plamki żółtej, które może powstawać w wyniku wad genetycznych i chorób dziedzicznych, urazów i obrażeń poniesionych na przykład wskutek wypadków, a także chorób, takich jak jaskra, zaćma czy cukrzyca. Wpływ na ten problem ma również starzenie. 

Postaw na profesjonalną obsługę i wysokiej jakości pomoce optyczne

W przypadku cierpienia na słabowzroczność warto korzystać z pomocy, takich jak lupy. Jest to wsparcie dla wzroku, które służą przede wszystkim do czytania. Takie urządzenie optyczne jest stosunkowo niedrogie i bardzo wygodne w użyciu. Lupa nie zajmuje dużo miejsca, więc można zabrać ją ze sobą wszędzie i zawsze mieć pod ręką. Są przydatne w naprawdę wielu sytuacjach, na przykład podczas robienia zakupów i sprawdzania składu produktu czy czytaniu rozkładu jazdy na przystanku autobusowym. Przy słabowzroczności dobrym wyborem będą także lunetki i okulary lornetkowe. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednią pomoc, dopasowaną do Twojego problemu.